BIOGRAPHY

24. března 2017 v 14:58 | Niki
NINA DOBREV
* 9.ledna 1989
Nina Dobrev, celým jménem Nina Konstantinova Dobreva je bulharsko-kanadská herečka.
Ve svých dvou letech se přestěhovala do Kanady a vyrůstala v Torontu, Ontariu. Už jako malá se zajímala o tanec, hudbu, divadlo a herectví. Díky modelingové práce, která ji zavedla do reklam se dostala k filmu. Její matka je umělkyně a otec počítačový odborník. Má bratra (Alexandra), který se chce stát inženýrem.
Navštěvovala J. B. Tyrrell Sr. Public School a uměleckou školu Collegiate School for the Arts,kde si jí poprvé všimla agentura.Kromě herectví se věnuje tanci, gymnastice, divadlu, hudbě a modelingu.
V roce 2001 se jako 12letá objevila v seriálu Degrassi: The Next Generation. Nejdříve si zahrála ve filmechDaleko od ní(Away from Her, 2006),
(Playing House),V rytmu stepu(How She Move, 2007). Přelomovým filmem její kariéry se stal televizní snímek s názvemToo Young to Marry(2007), který jí umožnil ztvárnit hlavní postavu. Zde si jí všimli také jiní režiséři a nastartovali její hereckou kariéru. Následoval filmNever Cry Werewolf(2008), ve kterém si zahrála sKevinem Sorbem.
V roce 2008 se objevila v televizním muzikálu The American Mall a v roce 2009 začala hrát hlavní roli v seriálu Upíří deníky (The Vampire Diaries) ve kterém hraje doteď (2014). Také ztvárnila jednu z postav ve filmu Pokušení (Chloe). Následovaly snímky Spolubydlící (The Roommate, 2011) a Charlieho malá tajemství (The Perks of Being a Wallflower, 2012).
zdroj: wikipedia
 

Buď první, kdo ohodnotí tento článek.

Aktuální články

Reklama